Рома разби Фиорентина с 4:1 в двубой от 17-ия кръг на Серия А. Римските вълци направиха на пух и прах съперника си и заеха 4-ото място в класирането.

В 19-ата минута на срещата Един Джеко получи отличен пас от Дзаниоло и от няколко метра прониза вратата на съперника. Само две минути по-късно Коларов с отлично изпълнение на пряк свободен удар матира за втори път вратаря на Дронговски.

Фиорентина се върна в двубоя с попадение на Бадел в 34-ата минута на срещата, след като топката попадна в него и той от няколко метра се разписа.

През второто полувреме Пелегрини в 73-ата минута направи резултата 3:1 след пас на Джеко, а Дзаниоло оформи и крайния резултат с елегантен удар.

Рома е на 4-ото място в класирането с актив от 35 точки, а Фиорентина е едва на 14-ото място със 17 точки.