Рома съумя да изкопчи 3 точки при гостуването си на Удинезе като победи с 2:0 в двубой от 25-ия кръг на Серия А. Ченгиз Юндер и Диего Пероти отбелязаха попаденията за успеха на "вълците".

Още в 6-ата минута Юндер направи отличен индивидуален пробив, но ударът му не нацели вратата. В средата на полувремето Бизари спаси опасен удар на Юндер. Пет минути след тази ситуация, в 29-ата минута Фофана стреля от далечна дистанция, но вратарят на Рома спаси ефектно.

До почивката Ел Шаарави пропусна отлична ситуация пред вратата на съперника.

През втората част Рома реши всичко в мача. В 70-ата минута Ченгиз Юндер откри резултата с брилянтен гол, с далечен удар той прати кълбото в далечния ъгъл на вратата на Бизари и го направи безпомощен.

Домакините пропуснаха да изравнят резултата в 81-ата минута, за да дойде голът на Пероти в добавеното време на двубоя.

След този успех Рома заема 3-ото място в класирането с 50 точки, а Удинезе е на 10-ото място с 33 точки.